ماهیانه 1,000,000 تومان درآمد کسب کنید
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
خاتمی امد

خبر کوتاه بود : خاتمی آمد.بی سرو صدا و بدون بوق و کرنا. بعد از 4 سال غیبت در عرصه ریاست جمهوری. چرا امد ؟ به کجا امد؟ از کجا آمد؟ کی گفت بیاید؟ چرا رفت؟ ایا امد که به رئیس جمهور فعلی ضرب شصت نشان بدهد؟ و به او بگوید : دیدی عزیزم کار تو نیست.

مایی که 12 سال پیش با شوری وصف ناشدنی پای صندوقهای رای رفتیم و ناباورانه با شنیدن رقم 20 ملیون هاج و واج ماندیم .

و 4 سال پیش با تکان دادن سر ناشی از تاسف بدرقه اش کردیم و حالا از اینکه دوباره کاندید شده باید خوشحال باشیم یا ناراحت . مایی که عهد کردیم دیگر رای ندهیم چکار باید کنیم بخاطر نوستالژی مان به خاتمی باید شناسنامه بدست بگیریم یا نه؟

یا اینکه چون خیری از دوره 8 ساله اش ندیدیم بی خیالش شویم؟

ولی انصافا خاتمی بد بود؟ به فردوسی پور بگوییم نظر سنجی پیامکی برگزار کند و بگذارد هر نفر هر چه قدر دوست دارد با یک خط چندین پیامک بفرستد؟

راستش نمی دانم ازش خوشم میاید یا بدم می اید؟ ولی هر چه باشد آدم خوبیست  و رفتار و کردارش بعنوان یک رجل سیاسی شایسته تحسین است و الگویی می تواند باشد برای پرزیدنت بعد از خود.

حالا ایا واقعا توانش را داشت که کارهایی اساسی انجام دهد  سد هایی مقابلش بود یا اینکه خودش سعی کرد محافظه کارانه عمل کند و خشم بالاییها را بر نینگیزد؟

8 سال ریاستش چطور بود ؟ بد بود؟ یا خوب بود؟ یا نسبت به الان خوب بود؟ 15 میلیارد ذخیره ارزی بی زبان را دودستی تحویل نفر بعدی داد دستش درد نکند خوردند یک قلپ هم رویش.

آیا خاتمی آمد تا دوباره ملت را به رفتن پای صندوقها ترغیب کند ؟ و غیر از این هدف دیگری از آمدنش متصور نیست؟

یا واقعا می خواهد از فضای بوجود آمده خودش را بقبولاند و اختیارات تازه ای به او وعده داده شده است؟

من چشمم آب نمی خورد که تحولی در راه باشد.